Przejdź do głównej zawartości

Wprowadzenie

Aplikacja TrapInit pozwala tworzyć i uruchamiać swoje własne pułapki. Pułapka to dowolna aplikacja, napisana w dowolnym języku programowania, która udaje zasób sieciowy.

Instancje pułapki w TrapInit są tworzone na podstawie definicji. Definicja to bazowy szablon, na podstawie którego tworzona jest pułapka. Definicje w TrapInit to zwykłe pliki .zip, które zawierają w sobie trapdef.json i wszystkie zasoby potrzebne do uruchomienia pułapki.

Pułapki TrapInit to odpowiednio dostosowane obrazy Docker. Definicja pułapki zawiera w sobie zbudowane obrazy kontenerów Docker i plik docker-compose.yml, który określa jak uruchomić kontenery. Komunikacja z TrapInit wykonywana jest za pomocą TrapCLI, które jest dodawane do jednego z kontenerów, i wywoływane przez logikę pułapki.

Gotowy stworzyć swoją pierwszą pułapkę TrapInit? Przejdź do tutoriala, gdzie krok po kroku stworzysz prostą pułapkę. Możesz też sprawdzić kod źródłowy hello-world-trap jako prosty przykład działającej pułapki, zawierający wszystkie bazowe funkcjonalności, takie jak incydenty i przynęty.